Sebastian Maciejewski

Temat: Jak pomnożyć pieniążki :D
Jako, że sam nie prowadzę póki co żadnego interesu ale wywodzę się z rodziny gdzie wszyscy postawili "na swoim" włącznie z moimi rodzicami, pozwolę się ustosunkować do tej wypowiedzi.

Bez nowatorskiego pomysłu ani rusz np. są w mieście 3 dobrze prosperujące kwiaciarnie, w każdej robią świetne kompozycje w dobrej cenie, każda ma dowóz kwiatów pod wskazany adres - fakt możesz mieć to samo ale zauważ, że każda z tych kwiaciarni ma już ukształtowaną klientelę i w tym wypadku probując otworzyć kolejną kwiaciarnię z takimi samymi usługami jak konkurencja - to tak jakbys się rzucił do wyprzedzania BMW M3 fiatem seicento - może się udać, a może nie zależy do konkurencji (trzeba wziąć pod uwagę, że dobrze prosperująca konkurencja ma większą kasę na promocję i mogą szybko reagować)

Inaczej sprawa by wyglądała gdybyś do tej standartowej kwiaciarnii dorzucił coś ekstra jakąś usługę nie spotykaną u konkurencji (np. kompletna kwiatowa dekoracja mieszkań klientów wraz z profesjonalnym projektem) - co da Ci szanse na pozyskanie klientów

Podałem to tylko jako przykład ale sądzę, że można to zastosować do każdej branży - bez czegoś co przyciągnie klientów niema nawet co startować.


Co do kupna sprzętu to najlepiej kupić uzywany i załatwić lewe faktury na taki sam nowy i wpuścić w koszty (ale tu już wchodzimy w sferę czysto polskiego cfaniactwa;) )
Źródło: forum.optymalizacja.com/index.php?showtopic=18114Temat: Koszt wiązanki ślubnej
Rany zaskoczyłyście mnie tymi cenami wiązanek ślubnych. Nie myslałam, że to koszt rzędu 200 - 300 złotych

Jak tak sobie teraz o tym myslę to mi się przypomniało że mam w rodzinie ciocię która prowadzi kwiaciarnię chyba się do niej udam. Chociaż nie mam niestety pewności że i ona nie doliczy sobie tych dodatkowych pieniążków, które zawierają się w słowach "wiązanka ślubna"
Źródło: forum.wesele-lodz.pl/viewtopic.php?t=1063


Temat: Urząd Miasta Mysłowice
Bliżej mieszkańców – powołanie pełnomocników prezydenta ds. osiedli

Dzisiaj tj. 6 lutego br. o godz. 15.00 na Sali Sesyjnej UM odbędzie się uroczystość wręczenia powołań dla społecznych pełnomocników prezydenta miasta ds. osiedli.

Z rąk prezydenta miasta Grzegorza Osyry powołanie odbierze 14 pełnomocników. Każdy z nich, w pełni społecznie, a więc bez żadnego wynagrodzenia czy zwrotu kosztów, będzie się zajmował sprawami swojej dzielnicy.

Plan zakłada, że każdy z pełnomocników będzie dyżurował raz w tygodniu, najprawdopodobniej w siedzibie Rady Osiedla. W najbliższym czasie mieszkańcom zostanie przedstawiony pełny harmonogram dyżurów w każdej z dzielnic.

Do zakresu obowiązków pełnomocnika należeć będzie:

- reprezentowanie spraw Osiedla i jego mieszkańców przed Prezydentem,

- informowanie Prezydenta o problemach występujących w danym Osiedlu,

-konsultowanie i opiniowanie zadań inwestycyjnych, społecznych, kulturalnych realizowanych w Osiedlu.

Zdaję sobie sprawę, że nie mogę przyjąć i porozmawiać osobiście ze wszystkimi, którzy chcieliby abym im pomógł w ważnych sprawach – mówi prezydent Mysłowic - Wiem, że ludzie narzekają, że trzeba parę tygodni czekać na spotkanie. Nie chcę udawać, że problemu, głównie czasowego, nie ma, tylko jak najlepiej go rozwiązać. Stąd pomysł powołania pełnomocników – wyjaśnia.

Pełnomocnicy będą mieli w pilnych sprawach bezpośredni dostęp do Prezydenta.Za ich powołaniem przemawia fakt, że w czterech dzielnicach nie udało się do tej pory powołać nowej Rady Osiedla.Koronnym i bezdyskusyjnym argumentem dla ewentualnych przeciwników powołania pełnomocników jest mała sonda przeprowadzona przez Biuro Prasowe. Na 10 oficjalnie podanych telefonów kontaktowych do przedstawicieli Rady Osiedla udało nam się dodzwonić do…jednej. Tym szczęśliwym, dosłownie numerem jest telefon do… kwiaciarni prowadzonej przez Przewodniczącą, a na naszą próbę kontaktu odpowiedziała 1 (słownie: jedna) Rada. Można się więc spodziewać, że pracy pełnomocnikom nie zabraknie.
Źródło: zmienmce.fora.pl/a/a,119.html


Temat: Polityka

Rozczarowałeś mnie Marku, zupełnie odwracasz kota ogonem i wyśmiewasz jakieś tam teorie luźno powiązane z tematem - do którego w żadnym stopniu się nie odnosisz. Szkoda, bo nie ukrywam, że liczyłem na Twoją wypowiedź.

Nigdzie nie napisałem, że będzie mnie to kosztowało 2300 rocznie. Cenę szkolenia p.poż znalazłem w jednym z linków z poprzedniej strony.Te teorie są bardzo mocno powiązane z tematem , bo nieco fałszują rzeczywistość
Dla osób postronnych i nie zorientownych mogą sugerować , że Unia nagle nakłada jakieś głupie wymaganie i wręcz nie widomo co nas czeka dnia następnego , a prawda jest taka że przepisy z zakresu bezpieczeństwa(i higieny) pracy są stare jak świat;)

Co do materialnej kwestii tych przepisów , to ja gdybym miał na nie wpływ zachował bym równowagę między zapewnieniem pewnych standartów bezpieczeństwa(Europa , to nie Chiny ) a zasadą proporcjonalności.
Zresztą sama dyrektywa w tych przepisach o których rozmawiamy , nawet sugeruje , że powinny zostać dokonane pewne rozróżnienia .

Art 8
pkt 1

Pracodawca powinien:

- przedsięwziąć odpowiednie środki celem zapewnienia pierwszej pomocy w nagłych wypadkach, możliwości zwalczania pożarów i ewakuacji pracowników, stosownie do rodzaju prowadzonej działalności i wielkości przedsiębiorstwa i/lub firmy;

2. Zgodnie z ust. 1 pracodawca powinien desygnować, celem zabezpieczenia działalności związanej z udzielaniem pierwszej pomocy, zwalczaniem pożarów i ewakuacją pracowników, niezbędnych pracowników, przeznaczonych do spełniania tych zadań.

Liczba tych pracowników, ich szkolenie oraz wyposażenie powinno uwzględniać wielkość i rodzaj zagrożeń występujących w przedsiębiorstwie i/lub zakładzie.


Ja bym na to spojrzał tak , że co innego fabryka produkująca fajerwerki , zatrudniająca 100 osób , gdzie standardy powinny być trzymane wysoko , a co innego kwiaciarnia zatrudniająca dwie osoby , gdzie szkolenie powinno się odbywać za pomocą mini kursu internetowego a wyposażenie powinno zostać ograniczone do minimum , tak aby koszty były jak najnmniej dolegliwe dla przedsiębiorcy .

EDIT:

Zamiast się uczyć , to się pierdołami zajmuje , ale jakby kogoś jeszcze interesowała materialna kwestia tego przepisu , to Austriacy wymyślili sobie , że na podstawie tego co pogrubiłem zwolnią najmniejszych przedsiębiorców z obowiązku wynikającego z przepisów dyrektywy .

Jak kogoś interesuje to;

wyrok ETS http://eur-lex.europa.eu/...04J0428:PL:HTML

pkt 55-67

Opinia rzecznika generalnego http://eur-lex.europa.eu/...04C0428:PL:HTML pkt 41-44
Źródło: sanktuariumfc.org/forum/viewtopic.php?t=8208


Temat: Segmentacja dowolnego hotelu w mieście.
Temat: Segmentacja dowolnego hotelu w mieście.

Opis hotelu:
Jest to hotel znajdujący się w centrum Warszawy z bardzo dobrymi połączeniami komunikacyjnymi z częścią biznesową miasta oraz z lotniskiem.
Obok hotelu znajduje się duży parking dla gości oraz postój dla taksówek. Jest to hotel o najwyższym standardzie pięciu gwiazdek, posiadający 132 pokoje dwuosobowe oraz 36 pokoi jednoosobowych z czego dwa przystosowane są na potrzeby osób niepełnosprawnych. Znajdują się w nim dwie restauracje, lobby bar oraz kawiarnia. Hotel posiada duże zaplecze rekreacyjne oraz konferencyjne. Nastawiony jest zdecydowanie na przyjmowanie gości biznesowych.
Usługi występujące w tym hotelu:
1. noclegowe - recepcja, room service, portiernia, pralnia, w każdym pokoju jest klimatyzacja, telewizor, dostęp do internetu, radio, telefon, lodówka, barek...
2. gastronomiczne - dwie restauracje, lobby bar i kawiarnia
3. rozrywkowa - sala kinowa i klub, w którym odbywają się dancingi odseparowany od części mieszkalnej
4. wynajem - parking, garaże
5. organizacja, prowadzenie różnych kongresów - bardzo rozbudowany zakres usług, wynajem sal, nowoczesne urządzenia do tłumaczenia, powielania, nagrywania, rzutniki itp.
6. podróże osób, rodzinne - znajduje się w hotelu pomieszczenie specjalnie przygotowane dla dzieci do zabawy
7. typowe usługi dla hotelu - portierzy, boje, usługi prasowania, czyszczenia, usługi rezerwacyjne...
8. handlowe - na terenie hotelu znajduje się kosmetyczka i fryzjer, kiosk z prasa polską i zagraniczną, kwiaciarnia, sklep z pamiątkami
9. usługi o charakterze sportowo-rekreacyjnym - basen, siłownia, sauna, masaże, sprzęt rekreacyjny
10. wynajem sprzętu sportowego - brak możliwości wynajmowania jedynie jest możliwość używania na terenie siłowni
11. związane ze zdrowiem - masaże, sauna
12. usługi miastotwórcze - kawiarnia i restauracja dostępne są dla gości z zewnątrz
SEGMENTACJA:
Prezentowany hotel znajduje się w centrum miasta. Tutaj sezonowość nie ma tak dużego znaczenia, ponieważ kształtuje się raczej bez dużych i znacznych wahań. Występują jednak drobne spadki ale nie maja one dużego znaczenia w ogólnej całości.
Najczęściej w hotelu tym spotykamy biznesmenów, ludzi korzystających z sal konferencyjnych oraz przy okazji z innych usług. Wymagają tym samym ogromnego zaplecza konferencyjnego i odpowiedniego sprzętu specjalistycznego. Taki stan rzeczy jest większą część roku, jednakże w wakacje chętniej z hotelu korzystają turyści przy czym wykorzystanie sal konferencyjnych jest znacznie mniejsze. Jest to spowodowane tym iż największe interesy nie są prowadzone w okresie urlopowym. Często jest tak że to firma płaci za pobyt takich pracowników w hotelu wtedy korzystają oni z większej liczby usług, ponieważ nie zostają obciążani kosztami, co jest bardzo korzystne dla hotelu. W tym przypadku hotel prezentuje luksus i wysoki poziom usług.
To, że hotel wykorzystywany jest jako centrum biznesowe jest także związane z jego położeniem w centrum miasta. Ponadto należy on do znanej grupy hotelowej. dzięki temu hotel może proponować zniżki za częstotliwość korzystania z jego usług.
Ze względu na wysoki poziom usług i standard hotel nie należy do tanich. Dlatego najczęściej będą z nich korzystać osoby w średnim wieku skupione na prowadzeniu interesów, ale także rodziny z dziećmi i turyści szczególnie w miesiącach letnich. Nie jest to jednak miejsce dla zwolenników czynnego wypoczynku czy emerytów, dla których koszty mogą być zbyt duże. Będą zatem korzystać z tego hotelu osoby bardzo dobrze zarabiające.
Ważnym wskaźnikiem segmentacji jest także cena. Ze względu na jakość świadczonych w hotelu usług i standard jest ona dość duża aby pokryć koszty związane z prowadzeniem działalności. Jest to zatem czynnik który określa że nie każdy będzie mógł korzystać z uroków tego hotelu.
Podsumowując nie ma jednego określonego sposobu segmentacji. Trzeba zawsze rozważyć różne możliwości i popatrzeć na lokalizacje, ceny, zaplecze danego hotelu, to w jaki sposób można go wykorzystać itp. Segmentacja jest zatem skomplikowanym procesem umożliwiającym lepsze określenie działalności i wykorzystania hotelu. Ciągle powstają także nowe segmenty rynku, dlatego bardzo ważne jest analizowanie i znajdowanie zbycia dla usług w jakich specjalizuje się nasz hotel.
Źródło: kornelia.xaa.pl/viewtopic.php?t=6375
Szablon by Sliffka (© Sebastian Maciejewski)